Školský rok 2018/2019 - Obec Lúčka

Obec Lúčka
Oficiálne stránky obce
Prejsť na obsah

Školský rok 2018/2019

Adresa ZŠ

Základná škola
Lúčka 56
082 71 Lúčka, pošta Lipany
Pedagogický zbor

Riaditeľka
Mgr. Martina Kožušková

Učitelia
Mgr. Svetlana Jurová
Mgr. Andrea Tarkošová
Kontakt

Telefón
0911 636 135
Základná škola
Školský výlet
V rámci školského výletu sme sa dňa 26.6.2019 zúčastnili hudobného koncertu Školfest, na ktorom vystúpili Peter Bič projekt, Kali a Kristína. Žiaci si koncert užili a zabavili sa. Po koncerte sme sa presunuli do centra Košíc, kde sme si pozreli Dóm sv. Alžbety a Spievajúcu fontánu. Na  kostolnú vežu nás doprevádzal a ukázal nám krásy Košíc z výšky, aj náš rodák, pán kaplán Pavol Kožuško, za čo mu srdečne ďakujeme.

Kliknutím na obrázok sa otvorí fotogaléria.
Priateľský futbalový zápas
25. júna sa konal každoročný priateľský futbalový turnaj v Dubovici, na ktorom sa zúčastnili žiaci ZŠ Lúčka,ZŠ Dubovica a ZŠ Ďačov. V priateľských zápasoch si žiaci zašportovali a spoznali nových kamarátov z okolia.

Kliknutím na obrázok sa otvorí fotogaléria.
Účelové cvičenie
Dňa 20. júna sa žiaci ZŠ Lúčka zúčastnili Účelového cvičenia. Prostredníctvom hier a športových aktivít sa žiaci zabavili, zašportovali si a oddýchli. Odmenou bolo grilovanie, ktoré si všetci vychutnali.

Kliknutím na obrázok sa otvorí fotogaléria.
Exkurzia v Bratislave
Za spoznávaním nášho hlavného mesta a jeho kultúrnych pamiatok cestujeme vlakom každoročne so štvrtákmi. Tohto roku sme navštívili Slavín, pozreli sme si prezidentský palác, hrad, staré mesto s jeho zaujímavosťami a zážitkom bola aj plavba po Dunaji.

Kliknutím na hrad sa otvorí fotogaléria.
Medzinárodný deň detí
Medzinárodný deň detí sa už tradične spája s 1. júnom. Ten náš bol plný rôznych športových aktivít. Žiaci prostredníctvom zábavných úloh a spoločnými hrami oslávili svoj deň. Zasmiali sa, príjemne sa zabavili a odniesli si množstvo krásnych spomienok. V závere každý žiak dostal balíček so zdravým ovocím a sladkosťami.

Kliknutím na obrázok sa otvorí fotogaléria.
Kúzelný Félix
Dňa 30.mája sme sa spolu s materskou školou z Lúčky prepravili autobusom do KD v Ďačove, kde nás čakali kamaráti zo ZŠ Dubovica, Ďačov a Milpoš. Herci z divadla Crocus nám zahrali divadielko "Kúzelný Félix". Vo svojom vystúpení naučili spolu s našimi deťmi pyšného princa používať čarovné slovíčka: prosím, ďakujem a prepáč. V závere sa z pyšného princa stal rozumný kráľ, ktorý dobre a múdro panoval svojim poddaným. Žiaci sa zabavili a domov si odniesli príjemný zážitok z divadelného predstavenia.

Kliknutím na logo divadla sa otvorí fotogaléria.
Slávik Slovenska
Aj v tomto roku sme sa zúčastnili okresného kola speváckej súťaže Slávik Slovenska 2019, ktoré sa konalo na ZUŠ v Sabinove. V speve ľudových piesní našu školu reprezentovali žiaci Klaudia Lapšanská a Martin Kožuško.

Kliknutím na slávika sa otvorí fotogaléria.
Deň Zeme
22.4. má naša planéta Zem svoj sviatok, ktorý oslavuje od roku 1970. Pri tejto príležitosti sme sa snažili poukázať na ničenie a znečisťovanie životného prostredia a prostredníctvom rôznych aktivít a hier sme sa zamýšľali, ako môžeme ochrániť a skrášliť naše okolie a životné prostredie.

Kliknutím na Zem sa otvorí fotogaléria.
Karneval
V spolupráci s MŠ sa aj tento rok uskutočnil „ Fašiangový karneval“, na ktorý zavítali rôzne rozprávkové bytosti: princezné, princovia, rytieri, kovboji, čertíci, včielky, ale aj hrášok, popcorn, policajti, lekári a veľa iných masiek.  Všetky masky sa veselo zabávali, šantili, súťažili a tancovali. Nechýbalo ani tradičné fašiangové jedlo – šišky.

Kliknutím na masku sa otvorí fotogaléria.
Deň zdravej výživy
16. október je Dňom zdravej výživy. Aj v našej škole sme si tento deň pripomenuli aktivitami, rozprávaním o zdravých a chutných jedlách, prípravou šalátov, nátierok a kreatívnym vytváraním ovocných a zeleninových tanierov. Výrobky z ovocia a zeleniny boli nielen jedinečné, ale aj veľmi chutné a plné vitamínov.

Kliknutím na zdravé dobroty sa otvorí fotogaléria.
Mesiac úcty k starším
Jeseň je naozaj krásna a človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v rozhovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Pri tejto príležitosti sme aj my chceli vyjadriť úctu k rodičom, starým rodičom a prarodičom, poďakovať za to, že ich máme a sme s nimi radi.

Kliknutím na obrázok sa otvorí fotogaléria.
Vlk a kozliatka
Rozprávku o vlkovi, ktorý sa snažil prekabátiť a zjesť malé kozliatka pozná hádam každý. S týmto bábkovým predstavením k nám prišla Barbora Mihoková s divadielkom Gašparko začiatkom októbra. Deťom ZŠ a MŠ vyčarila krásne úsmevy a priniesla veľa vtipných a humorných situácií. Tak ako to už v rozprávkach býva, aj tu zvíťazilo dobro nad zlom.

Kliknutím na logo divadla sa otvorí fotogaléria.
Prednáška o včelách
Dňa 14.09.2018 k nám do školy s prednáškou o včelách zavítal včelár Ing. Igor Štvarták. V prezentácii a formou edukačných aktivít sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých a nových informácií o včelách, ich živote, o ich zastupujúcom mieste v ekosystéme a o tom, ako sú včely pre človeka dôležité. Prednáška našich žiakov veľmi zaujala a prebudila ich prirodzenú zvedavosť.

Kliknutím na včelu sa otvorí fotogaléria.
Účelové cvičenie
V septembri sa žiaci zúčastnili „Účelového cvičenia“, ktorému hravou formou predchádzala dopravná výchova a zdravotná príprava. Žiaci si teoretické poznatky z dopravnej výchovy a zdravotnej prípravy vyskúšali aj v praxi.  

Kliknutím na žiaka, ktorý už absolvoval účelové cvičenie, sa otvorí fotogaléria.

Návrat na obsah