Naše aktivity 2020/2021 - Obec Lúčka

Obec Lúčka
Oficiálne stránky obce
Prejsť na obsah

Naše aktivity 2020/2021

Adresa MŠ

Materská škola
Lúčka 77
082 71 Lúčka, pošta Lipany
Pedagogický zbor

Riaditeľka
Mgr. Jana Gladišová

Učiteľka
Mgr. Marta Kožušková
Kontakt

Telefón
0910 959 627
Čo sme spolu zažili v školskom roku 2020/2021...
Pirátsky večer a rozlúčka s predškolákmi
PIRÁTSKY VEČER

Pred záverom školského roka dňa 29. 6. 2021 sme spolu s našimi predškolákmi strávili nezabudnuteľný večer v MŠ, ktorý sa niesol v pirátskej atmosfére. Deti si ho naplno užili, pretože sa počas neho mohli zahrať s pani učiteľkami na pirátov. Zdolávali pirátske úlohy, prostredníctvom ktorých sa dostali k ukrytému pokladu. Nechýbalo občerstvenie, ktoré zabezpečili rodičia budúcich prvákov.


ROZLÚČKA S PREDŠKOLÁKMI

„Dovidenia škôlka milá veľa si nás naučila.....“

30. 6. 2021 sme sa v našej MŠ lúčili s najstaršími kamarátmi a kamarátkami, ktorí onedlho zasadnú do školských lavíc. Pospomínali sme si spoločne na prežité chvíle a veselé zážitky, ktorých bolo neúrekom. Predškoláci nám predniesli básničky a v pripravenom kvíze predviedli čo všetko sa v škôlke naučili. Na pamiatku od pani učiteliek dostali predškoláci milé darčeky a všetky deti na záver rozlúčky sladké prekvapenie v podobe torty s ohňostrojom. Budúcim prvákom prajeme v škole veľa zdaru a samé jednotky. Rodičom ďakujeme za ich spoluprácu počas školského roka.

Kliknutím na (pred)školákov sa otvorí fotogaléria.
Na návšteve v ZŠ
Keďže sa blíži záver školského roka, budúci prváci navštívili dňa 18.6. miestnu Základnú školu. Predškolákov srdečne a s úsmevom privítali žiaci ZŠ. Pani učiteľky previedli deti po interiéri školy. Deti mali možnosť byť priamo na vyučovaní matematiky, kde ukázali, že sú dobrými počtármi. Po exkurzii a rozhovore s kamarátmi obdarovala pani riaditeľka predškolákov milým darčekom a vyjadrila potešenie zo spoločného stretnutia 2. septembra. Zo ZŠ sme odchádzali s príjemným pocitom a na detských tváričkách bolo vidieť nadšenie a túžbu byť školákom.

Kliknutím na (pred)školákov sa otvorí fotogaléria.
Výlet na farmu v Kamenici
Dňa 11. 6. 2021 sme s deťmi navštívili farmu v neďalekej obci Kamenica. Počasie nám prialo, preto sme mohli prežiť medzi zvieratkami príjemné dopoludnie. Už samotná cesta autobusom bola pre deti veľkým dobrodružstvom, pretože poniektoré deti sa ním viezli prvý krát. Videli sme ovečky, koníky, rôzne druhy hydiny, kravičky, no najviac deti upútali pávy s krásnym perím. Deti sa po prehliadke zvieratiek občerstvili a zabavili na trampolíne.

Kliknutím na ovečku sa otvorí fotogaléria.
Indiánsky „DEŇ DETÍ“
Deň detí bol dňom plným radosti, napätia, prekvapenia, nasadenia... Takto by sa dal charakterizovať indiánsky deň, ktorý sme v našej MŠ prežili na sviatok detí. Hoci nám počasie veľmi neprialo, pripravili sme pre deti – indiánov z kmeňov „Múdrych líšok“ a „Silných medveďov“ aktivity, ktoré mali deťom priblížiť spôsob života indiánov. Deti prostredníctvom plnenia rôznych indiánskych úloh získavali pierka, ktoré si následne lepili na vlastnoručne vyrobené čelenky. Úlohy to boli náročné, ale indiáni ich statočne zdolávali. Hádzali šišky do bizóna, podliezali nízke prekážky, cválali na koníkoch Hnedoočkovi a Rýchlom Blesku, správne odpovedali na otázky v kvíze o indiánoch a preskakovali indiánsky ohník. Nasadenie a indiánska ohľaduplnosť v boji bola na záver patrične odmenená. Deti si vyslúžili zdravú odmenu – balíček s ovocím a sladkosťou. Aj v priebehu celého týždňa sme sa s deťmi hrali na indiánov, stavali sme si pri pobyte vonku stany a tancovali sme na indiánsku hudbu.

Kliknutím na odvážneho Indiána sa otvorí fotogaléria.
Karneval 2021
Pre fašiangové obdobie sú charakteristické karnevaly. Aké by to bolo, keby v našej MŠ chýbal karneval, na ktorý sa každoročne tešia malí i veľkí. Aktuálna epidemiologická situácia nám neumožnila „prežiť“ spoločnú zábavu na karnevale s našimi kamarátmi zo školy. Aby deti z našej škôlky neboli smutné, dňa 12. 2. 2021 sme pre nich zorganizovali karneval v triede našej MŠ. Tento rok si deti v rámci vzdelávacích aktivít vyrobili vlastné fašiangové škrabošky. Na karnevale nechýbali rôzne súťaže, tanec a dobrá nálada.
Veru, bol to vydarený a veselý karneval.

Kliknutím na balóny otvorí fotogaléria.
Mikuláš 2020
Na svätého Mikuláša do okna sa obuv znáša.
Topánky si každý čistí, kto aký bol, ráno zistí.

Tento rok sme sa v našej MŠ na Mikuláša obzvlášť pripravovali a tešili. Nevedeli sme, či sa mu podarí k nám zavítať. Spolu s deťmi sme sa celý týždeň venovali rôznym aktivitám, ktoré nám priblížili osobu svätého Mikuláša, hlavne jeho dobré srdce. Deti mali možnosť zahrať sa na sv. Mikuláša a obdarovať svojho kamaráta, kamarátku pekným darčekom. Blížiacu sa návštevu sme chceli prekvapiť obrazom sv. Mikuláša, ktorý deti vlastnoručne namaľovali.
Nakoniec si predsa len Mikuláš našiel čas a ešte v predstihu dňa 4. 12. 2020 k nám zavítal spolu s anjelikom. Deti sa ho nevedeli dočkať a pripravili mu pekné básničky a veselú pesničku, ktorá mu vyčarila úsmev na tvári. Mikuláš deťom rozdal darčeky a pripomenul im, že aj oni môžu obdarovať svojich blízkych každý deň dobrým skutkom a milým úsmevom.

Kliknutím na Mikuláša sa otvorí fotogaléria.
Návrat na obsah